Barkod okumaktan bilgi depolamaya pek çok işlemi bir arada gerçekleştirebilen bir portatif cihaz olan el terminali, özellikle üretim sektörünün işlerini kolaylaştıran ve haliyle çok tercih edilen ürünlerin başında gelir. 

 

Bir zamanlar yalnızca sayım yapma, bilgi transferi gerçekleştime gibi manuel işlemleri yerine getiren el terminalleri, gelişen teknolojiyle beraber artık mesaj atabilme özelliğini dahi bünyesinde barındırabilmektedir. Son teknolojiyle üretilen el terminalleri dokunmatik özellikleri ve GPS servisleriyle dikkat çekmektedir. 

 

El terminali seçerken dikkat edilmesi gereken özellikler arasında dayanıklılık ilk sıralarda yer alır. Sebep ise özellikle depo gibi ortamlarda sıklıkla kullanılan el terminallerinin su, toz gibi dış tehditlere maruz kalma ihtimalidir. Dayanıklılık dışında bir el terminalinde göz önünde bulundurulması gereken niteliklerden bazıları teknolojik alt yapısı, işlevselliği ve kabzalı/kabzasız olması olarak sayılabilinir. İş yaptığınız sektör ve kullanım alanınıza göre sizin için en uygun el terminali çeşitlerini Barkolojik’in seçkin ürün yelpazesinde inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

El Terminalleri